popis

     O nás
     Naše služby
     Materiály a vzorníky
     Dekorační nátěry
     Speciální nátěry
     Reference
     Ceník
     Kontakt
     Vnímání barev
     Návrh interiéru
     Fotogalerie

   Kontakt:

    Dalibor Konečný
    Dražůvky 32
    696 33
    +420 723 410 691
    Daliborkonecny@seznam.czBezešvé textilní tapety (stěrková hmota)

Vnitřní povrchová úprava složená z přírodních surovin (bavlny, hedvábí), celulózy, minerálních látek a zušlechťujících přísad (slídy, saténu), které společně vytvářejí zdravotně a ekologicky nezávadnou povrchovou úpravu, která splní Vaše náročné požadavky na zpříjemnění, komfort a exkluzivitu bytových i nebytových prostorů. Textilní tapety, někdy nazývané i textilní omítky, v sobě spojují hned několik výhod. Kromě vlastností vzhledových jsou to vlastnosti užitečné:

tepelná izolace - úspora energie při použití textilní omítky na všechny stěny místnosti je až 30%.
zvuková pohltivost - při použití dochází k výraznému zlepšení akustiky v místnostech a zároveň jsou tlumeny zvuky zvenčí.
vlhkostní regulace - tapeta má schopnost absorbování velkého množství vody bez ztráty kvality a bez vytváření skvrn po vyschnutí, čímž optimalizuje klimatické podmínky v místnosti.
antistatická úprava - běžný prach se neusazuje, naopak je odpuzován.
snadná údržba i odstranitelnost - běžná údržba se provádí vysáváním, navlhčeným hadříkem nebo suchou pěnou. Poškozená místa stačí navlhčit, odstranit a nanést nový materiál. Vzhledem k těmto svým vlastnostem se dají textilní tapety použít všude tam, kde se od povrchové úpravy čeká víc než jen vybílené stěny. Týká se to hlavně interiérů bytů, veřejných budov, kanceláří, obchodů, restaurací a jiných objektů, a to nejen při využití celoplošného pokrytí stěn, ale také v kombinaci s jinými materiály, což ještě zvyšuje dekorativní účinek.

Široká škála vzorů je vytvářena řadou doplňkových komponentů a jejich kombinacemi. Jde hlavně o barevnou bavlnu, vlnu, len, viskózu a různobarevné flitry. Textilní tapety je možné aplikovat prakticky na všechny druhy podkladových materiálů, samozřejmě po patřičné přípravě podkladu, jako jsou například klasické omítky, panely, sádrokartony, umakartová bytová jádra, kovové plochy a další. Nehodí se do prostředí s velkým obsahem vlhkosti a přímým stykem s vodou.

Grafika, HTML - Lukáš Konečný